09916857670
0

محاسبات پرکاربرد در نرم افزار Hikvision views

از جمله محاسبات مهمی که در زمینه سیستم های دوربین مداربسته مورد نیاز است می توان به محاسبات ظرفیت هارددیسک مورد نیاز متناظر با تعداد روز درخواست شده جهت بازبینی تصاویر اشاره نمود. همچنین در پروژه های دوربین مداربسته تحت شبکه محاسبات حداقل پهنای باند مورد نیاز دستگاه NVR و سوییچ دارای اهمیت بالایی است. یکی از نرم افزارهایی که توسط آن می توان در گوشی همراه موارد مذکور را محاسبه نمود نرم افزار hikvision views است که در این فصل به آموزش نحوه استفاده از آن خواهیم پرداخت.

جهت دانلود نرم افزار hikvision views می توان به نرم افزارهای مرجع مانند گوگل پلی و… مراجعه نمود. جهت سهولت دانلود اندروید نرم افزار hikvision views لینک مستقیم آن به صورت QR-code در شکل زیر آورده شده است.

qr

محاسبه میزان ظرفیت هارددیسک مورد نیاز

ابتدا نرم افزار را اجرا می کنیم.

وارد قسمت calculator می شویم. صفحه زیر ظاهر می شود.

hikvision views نرم افزار

حال وارد بخش recording capacity می شویم. صفحه مربوط به محاسبات فضای هارددیسک ظاهر می شود.

محاسبات پرکاربرد در نرم افزار hikvision views

مطابق آنچه مشاهده می شود صفحه مربوط به محاسبات ظرفیت هارددیسک دارای دو تب recording space و recording time است. دو تب دارای کاربردی مشابه اما غیر یکسان می باشند. تب recording space تعیین کننده میزان ظرفیت هارد مورد نیاز متناظر با تعداد روز درخواستی کارفرما جهت بازبینی تصاویر ضبط شده است. این در حالی است که تب recording time جهت محاسبه تعداد روز قابل بازبینی با توجه به هارددیسک موجود استفاده می شود.

1- ابتدا وارد تب recording space می شویم. با وارد نمودن اطلاعات پروژه از جمله تعداد، رزولیشن و فریم ریت دوربین ها، فرمت فشرده سازی دستگاه و تعداد روز درخواستی جهت بازبینی توسط کارفرما حداقل میزان ظرفیت هارددیسک مورد نیاز تعیین خواهد شد.

با توجه به نتیجه به دست آمده توسط نرم افزار hikvision views در یک پروژه دارای 12 عدد دوربین با رزولیشن full hd در حالت 20 فریم بر ثانیه و حالت فشرده سازی h265 در صورتی که تعداد روز درخواستی جهت بازبینی 35 روز باشد نیاز به ظرفیت 7 ترابایت هارد دیسک خواهد بود. لازم به ذکر است در این مورد محاسبات جهت رعایت حاشیه امنیت مطلوب است عدد 8 ترابایت به کارفرما اعلام می شود. در ضمن با توجه به قرارگیری هارددیسک در حالت تنش دائمی در دستگاه، مطلوب است از دو عدد هارد 4 ترابایتی استفاده گردد. لذا در حین تهیه دستگاه XVR باید توجه داشت که دستگاه قابلیت پشتیبانی دو عدد هارد را داشته باشد.

2- حال به تب recording time می پردازیم. فرض شود در یک پروژه 12 عدد دوربین با رزولیشن full hd در حالت 20 فریم بر ثانیه و دستگاهی با قابلیت فشرده سازی h265 موجود باشد با قرار دادن یک هارد 6 ترابایتی در دستگاه تعداد روز قابل بازبینی توسط دستگاه با استفاده از نرم افزار محاسبه می شود.

تب recording time

مطابق آنچه در تصویر مشاهده می شود با نصب یک هارد دیسک ظرفیت 6 ترابایتی در دستگاه حداکثر 29 روز قابل بازبینی خواهد بود.

محاسبه پهنای باند مورد نیاز دستگاه NVR و سوییچ

یکی دیگر از کاربردهای نرم افزار hikvision views محاسبه پهنای باند مورد نیاز در نقاط مختلف شبکه است. ابتدا وارد محیط نرم افزار می شویم.

نرم افزار hikvision views محاسبه پهنای باند

سپس وارد قسمت calculator/bandwidth می شویم. صفحه مربوط به محاسبات پهنای باند ظاهر می گرد.

همانطور که در تصویر مشاهده می شود با وارد نمودن تعداد، رزولیشن و فریم ریت دوربین ها و حالت فشرده سازی آن ها حداقل میزان پهنای باند مورد نیاز جهت عبور استریم مذکور توسط نرم افزار مشخص می شود.

حداقل میزان پهنای باند

مطابق آنچه در شکل 7-9 مشاهده می شود در یک پروژه دارای 23 عدد دوربین با رزولیشن 4 مگاپیکسل فریم ریت 25 و حالت فشرده سازی h264 حداقل پهنای باند جهت عبور بدون اختلال این استریم 262.9 mbps خواهد بود. لذا باید توجه گردد خرید دستگاه NVR دارای 32 کانال با پهنای باند 200 مناسب این پروژه مداربسته تحت شبکه نبوده و موجب ایجاد اختلال در شبکه خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *