09916857670
0

بهترین روش نصب هارد در DVR و NVR

با توجه به شباهت زیاد دستگاه DVR و NVR طریقه نصب هارد دیسک نیز در هر دو تقریبا یکسان است.

فهرست این مقاله ( با کلیک روی هر عنوان به آن قسمت منتقل می شوید) : مخفی کردن

قبل از نصب چه کار کنیم؟

نکته مهم که باید قبل از نصب هارد در NVR و DVR بدانید این است که هارد دیسک مورد باید اینترنال باشد. ( البته اگر می خواهید کامل بصورت ویدیویی ببینید در آموزش هارد مناسب دوربین مداربسته این مطلب رو بصورت کامل توضیح دادم.)

دستگاه NVR یا DVR بدون استثنا از کابل ساتا (SATA) برای اتصال هارد استفاده می کنند.

هارد دیسکی که می خواهید انتخاب کنید کانکتور ساتا رو داشته باشه.

نکته مهم بعدی تعداد هاردی است که دستگاه DVR یا NVR پشتیبانی می کنند.

قدم های نصب

بدنه دستگاه DVR یا NVR را باز می کنید. روی بدنه دستگاه معمولا 5 الی 6 پیچ وجود داره که آنها را باز می کنید.

درون جعبه دستگاه وسایل نصب هارددیسک وجود دارد. که شامل کابل ساتا (کابل قرمز رنگ) و پیچ هایی نیز برای بستن هارد است.

بعد از باز کردن بدنه برد دستگاه را می بینید. روی برد دستگاه پورت ساتا را می بینید. ( این پورت ها به شکل L کشیده هستند) سیم هایی با رنگ های سیاه ، قرمز و زرد داخل بدنه وجود دارند که لابد از آن ها برای تغذیه هارد استفاده کنید.

کابل SATA را به برد دستگاه و سپس به هارد دیسک وصل کنید (شکل پورت ها به صورتی است که امکان اشتباه وصل کردن آن ها وجود ندارد)، سپس کابل تغذیه را که در داخل DVR وجود دارد به هارد وصل کنید.

بعد از اینکه مطمئن شدید که کابل ها درست وصل شدن هارد را روی جای پیچ های موجود کف بدنه دستگاه قرار بدهید و سپس پیچ های معمولا شش پیچ به ازای هر هارددیسک را برای بستن باید دستگاه را بلند کنید و و از زیر دستگاه پیچ ها را ببینید.

بعد از بستن پیچ های هارد دستگاه DVR یا NVR را روشن کنید. در صورتی که تمام مراحل را به درستی انجام داده باشید باید در منوی هارد دیسک، هارد شما به درستی شناخته شده باشد.

زمانی که شناسایی هارد در دستگاه DVR با ببیند در منوی هارددیسک روی قسمت فرمت کلیک کنید تا هارد فرمت شود. بعد از فرمت شدن هارد، امکان استفاده از ان فراهم می شود و ضبط دستگاه شروع می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *