09916857670
0

اشکالات عمومی چاپگرها

چاپگرها تفاوت های زیادی با هم دارند، بعضی از چاپگرها جوهرافشان هستند، بعضی لیزری و بعضی سوزنی، البته همه چاپگرهای این سه دسته نیز به هم شبیه هستند. بنابر این ما در اینجا فقط اشکالات عمومی چاپگرها را بررسی می کنیم که برای همه مدل ها پیش می آید.

چاپگر شناسایی نمی شود

گام اول، از روشن بودن و اتصال چاپگر مطمئن شوید. کابل اتصال چاپگر را محکم کنید. اگر چاپگر را به پورت USB نصب کرده اید، مطمئن شوید که آن پورت سالم است.

گام دوم، بعضی از چاپگرها خود به خود شناسایی نمی شوند و فقط باید به روشی که در راهنمای آنها نوشته شده، آنها را نصب کرد. بد نیست سری به دفترچه راهنما بزنید.

گام سوم، ممکن است چاپگر شما نقص فنی پیدا کرده باشد و احتیاج به تعمیر داشته باشد.

عملیات چاپ آغاز نمی شود

گام اول، مطمئن شوید که ویندوز چاپگر شما را به درستی شناخته و درایور آن اشکالی ندارد. همچنین بررسی کنید که چاپگر روشن باشد و کابل آن درست وصل شده باشد.

گام دوم، مطمئن شوید که چاپگر مورد نظرتان به عنوان چاپگر پیش فرض به ویندوز معرفی شده. (باید کنار نشان آن تیک خورده باشد). در غیر این صورت، روی نشان آن راست کلیک کنید و گزینه ی Set as default printer را کلیک کنید.

اشکالات عمومی چاپگر

گام سوم، ممکن است کاغذ درون چاپگر نباشد یا جوهر آن تمام شده باشد. معمولا در چنین مواقعی یک پیام Error به شما نشان داده می شود. همچنین ممکن است یک کاغذ درون آن گیر کرده باشد. در چاپگر را باز کنید و آن را بررسی کنید.

گام چهارم، ممکن است کاغذهائی که استفاده می کنید کوچکتر یا بزرگتر از ابعاد استاندارد باشند. یا بیش از حد سنگین و یا ضخیم باشند. حتما از کاغذهای استاندارد استفاده کنید.

گام پنجم، ممکن است چاپگر شما نقص فنی پیدا کرده باشد و احتیاج به تعمیر داشته باشد.

نتیجه ی چاپ بی کیفیت است

گام اول، ممکن است جوهر چاپگرتان خشک شده باشد. همچنین ممکن است سوراخ عبور جوهر بسته شده باشد. کارتریج ها را بررسی کنید.

گام دوم، در چاپ های رنگی، ممکن است بعضی از رنگ ها تمام شده باشند. به همین دلیل نتیجه ی چاپ بی کیفیت می شود. با استفاده از نرم افزار همراه چاپگر، میزان جوهرهای بافی مانده را بررسی کنید.

گام سوم، ممکن است کاغذ مورد استفاده شما بی کیفیت باشد، بعضی از کاغذها جوهر را پخش می کنند. بعضی نیز آن را جذب نمی کند از کاغذهای مرغوب استفاده کنید.

گام چهارم، ممکن است قطعات چاپگر شما فرسوده شده باشند. آنها را بررسی و در صورت لزوم تعویض کنید.

گام پنجم، ممکن است چاپگر شما نقص فنی پیدا کرده باشد و احتیاج به تعمیر داشته باشد.

رنگ های چاپگر به هم ریخته است

در این حالت ممکن است هد چاپگر کثیف شده باشد. یا از تنظیم خارج شده باشد. به کمک نرم افزار های Calibration و Head cleaner که همراه چاپگرتان دریافت کرده اید، هد را تنظیم و تمیز کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *