09916857670
0

آموزش قدم به قدم نصب درایو نوری

برای نصب درایوهای نوری باید درایو را از پنل جلوی کیس در کیس قرار دهیم. در هر کیس معمولا برای نصب 2 یا 4 درایو نوری جا تعبیه شده است. محل نصب درایو را مشخص کنید و دریچه آن را با رعایت نکات ایمنی خارج کنید به گونه ای که به دست خود و نیز بدنه کیس آسیبی وارد نشود. درایو نوری را در دست بگیرید. دقت کنید که به صورتی باشد که دکمه روی پنل جلوی آن در قسمت پایین قرار گرفته باشد.

نصب درایو نوری

کانکتورهای برق و داده آن به سمت داخل کیس باشد سپس به صورت کشویی از بیرون به محل مخصوص وارد کرده و به سمت داخل کیس فشار دهید تا جایی که در محل مناسب قرار گیرد به گونه ای که محل بستن پیچ ها مشخص شود. چهار پیچ را محل های آن قرار دهید و سپس با جا به جا کردن کشویی دی وی دی درایو آن را با پنل جلوی کیس هماهنگ کنید. در برخی از کیس ها پنل جلوی کیس به گونه ای طراحی شده است که برای نصب درایو نوری باید پنل کیس از جایش خارج شود.

اگر کیس از این نوع است ابتدا با توجه به نکات ایمنی پنل جلوی کیس را جدا کنید و سپس مانند مراحلی که در بالا گفته شد درایو نوری را نصب کنید.

نصب درایو نوری

کابل داده و برق درایو نوری کاملا مشابه کابل های استفاده شده در هارددیسک سیستم است.

  یکی از کانکتور های برق sata منبع تغذیه را انتخاب کنید و با توجه به شکل آن و شکل محل نصب آن روی درایو نوری آن را درایو نوری آن را در جهت صحیح نصب کنید. در صورت صحیح نصب کنید.

در صورت کمبود کانکتور sata در منبع تغذیه می توانید از مبدل molex به sata استفاده کنید.

حالا نوبت نصب کابل داده است. یک سر کابل داده را با توجه به شکل آن به محل نصب روی درایو نوری متصل کنید.

با توجه به دفترچه راهنمای مادربرد اتصال کابل داده sata به برد اصلی را مشخص کنید و کابل داده را با توجه به شکل ظاهری کابل و محل اتصال آن در جهت صحیح به برد اصلی متصل کنید.

دقت کنید که کابل هایی که متصل کرده ایم در مسیر فن ها قرار نگرفته و به پره های فن های سیستم برخورد نکنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *