دوربین مداربسته داهوا

همه چیز درباره راهنمای خرید دوربین مداربسته داهوا

امروزه استفاده از انواع دوربین های مداربسته در تمامی مکان های تجاری، شرکتی، کارخانه ای و بازاری رواج پیدا کرده است، دوربین هایی که روز به روز در حال پیشرفت هستند و به خوبی با یکدیگر رقابت می کنند و ما نیز در این مقاله به بررسی راهنمای خرید دوربین مداربسته داهوا می پردازیم.

در این راهنمای خرید می توان به یکی از برندهای معتبر دوربین مداربسته یعنی برند داهوا، اشاره کنیم دوربین مداربسته ای که دارای قابلیت های زیادی است و به طور عمومی در حال به روزرسانی می باشد و از انواع دوربین های دیگر پیشی می گیرد.

این برند نظارتی و امنیتی دارای تصاویر با کیفیت با قابلیت های متفاوتی است که نظر خریداران در مکان های مختلف را به خوبی به خود جلب کرده است.

در هنگام خرید هر دوربین مداربسته ای باید به محل نصب، قابلیت انتقال تصاویر، هارد، کیفیت تصاویر، مدت گارانتی و… توجه کرد.

دوربین مداربسته داهوا

چرا دوربین مداربسته داهوا بخریم؟

ما در این مقاله سعی می کنیم به معرفی دوربین مداربسته داهوا و قابلیت های آن بپردازیم و به خریداران اطلاعات لازم در مورد خرید دوربین را ارائه کنیم.

این دوربین مداربسته دارای هارد و محل ذخیره زیادی است و دارای نرم افزاری است که می تواند به صورت همزمان تصاویر را به محل های برنامه ریزی شده مانند کامپیوتر و یا گوشی همراه برساند، تصاویری که از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

میزان هارد این دوربین باید به مقداری باشد که به خوبی تصاویر در مدت های مشخص مانند یک ماه تا چند ماه را ضبط کند و به افراد امکان بازبینی آنها را بدهد.

در بررسی راهنمای خرید دوربین مداربسته داهوا باید بگوییم که بیشتر دوربین های مداربسته تصاویر شب را به صورت رنگ های سیاه و سفید ظاهر می کنند در صورت که قابلیت مهم این دوربین، رنگی بودن تصاویر و امکان دیدن رنگ لباس، چهره اشخاص و … است.

به همین دلیل خیلی از مکان های امنیتی می توانند به این دوربین اعتماد کنند و از آن برای نظارت سالن ها، پارکینگ ها و راهرو های محل های مورد نظر استفاده کنند.

قابل ذکر است که این دوربین امکان زوم کردن را نیز دارد و می توان تصاویر با رزولوشن بالا را مناظره کرد، همچنین این سیستم و دوربین می تواند تصاویر فضاهای چند متری را نیز قابل پوشش قرار دهد.

از دیگر قابلیت های دوربین مداربسته داهوا، می توان به قابلیت اعلام هشدار آن اشاره کرد، در سیستم این دوربین می توان محدوده های خاصی را مشخص کرد تا از ورود افراد ناشناخته به آنجا جلوگیری شود و در صورت ورود آنها سیستم هشدار به کار بیفتد.

البته بهتر است این قابلیت با سیستم تشخیص چهره ترکیب شود تا مدام سیستم هشدار به صدا در نیاید و برای افراد آشنا مشکلی ایجاد نکند.

چرا دوربین مداربسته داهوا بخریم؟

در راهنمای خرید باید به این مورد اشاره کنیم که، این دوربین از قابلیت Hd برخوردار است که قابلیت زوم دارد و کیفیت تصاویر آن خیلی بالا است، همچنین باید گفت که این دوربین ضد آب می باشد و می تواند در انواع فضاهای داخلی و خارجی مکان های مختلف بدون اینکه آبی در آن نفوذ کند و یا حباب و گرد و خاکی روی آن بنشیند مورد استفاده قرار گیرد.

در راهنمای خرید دوربین مداربسته داهوا باید بگوییم که این دوربین دارای بدنه مستحکمی می باشد و می تواند ضربات مختلف را تحمل کند و آسیب نبیند، قابل ذکر است که کیفیت تصاویر هر دوربینی بستگی به میزان مگاپیکسل آن دارد که این دوربین در انواع دوربین های دو مگاپیکسلی، پنج مگاپیکسلی و … در بازار موجود است و به هر فردی توانایی خرید آن را می دهد.

همچنین یادآور می شویم که این دوربین امکان نصب در هر مکانی با هر شرایط آب و هوایی را می دهد، به طوری که انواع پالایشگاه ها، مکان های حرارتی و سرمایی، نیروگاه های تولید برق  و … از خرید آن استقبال می کنند، تصاویری که با کیفیت بالا تحت نظارت افراد مختلف قرار می گیرند.

همچنین باید در راهنمای خرید این نکته را مدنظر داشت که این دوربین قابلیت تعویض لنز را نیز دارد، به طوری که برخی از افراد دوربین را در مکان مرتفع و برخی در ارتفاع های کم نصب می کنند و لازم نیست لنز آنها یکسان باشد.

گفتنی است که انواع دوربین های داهوا دارای قابلیت تنظیم نور، شفافیت و کنتراست و … را نیز دارند.