09916857670
0

CD خوانده نمی شود چطور مشکل را حل کنیم؟

این یکی از اشکالات متداولی است که برای همه ی کاربران کامپیوتر پیش می آید. روش های حل این مشکل را با هم بررسی می کنیم.

فهرست این مقاله ( با کلیک روی هر عنوان به آن قسمت منتقل می شوید) : مخفی کردن

گام اول

CD را بررسی کنید، مطمئن شوید که CD خام درون درایو نگذاشته اید. به سطح CD نگاه کنید، اگر اطلاعاتی روی CD ضبط شده باشد، رنگ بخشی که اطلاعات دارد، کمی با بخش دیگر متفاوت است. همچنین می توانید در پنجره My computer روی نشان CD راست کلیک کنید و از منوی گزینه ی Properties را انتخاب کنید. اگر هیچ بخشی از سطح CD آبی رنگ نیست،  CD شما خالی می باشد.

CD خوانده نمی شود

ممکن است، لنز درایو CD کثیف شده باشد، در این صورت درایو شما در خواندن CD های دیگر نیز دچار مشکل خواهد بود. برای حل این مشکل از تمیزکننده های لنز استفاده کنید. ( این محصول در بازار موجود است). ممکن است CD شما مخصوص کامپیوتر نباشد. مثلا کامپیوتر نمی تواند CD های station play را بخواند. مطمئن شوید که اشتباها یک دیسک DVD را درون دراو نگذاشته اید.

گام دوم

به سطح CD نگاه کنید. اگر سطح آن کثیف است با یک دستمال نرم و مایع مخصوص آن را تمیز کنید. ممکن است سطح CD شما خراشیده شده باشد. خواندن اطلاعات از روی CD توسط اشعه ی لیزر انجام می شود. اگر روی سطح CD خش وجود داشته باشد، اشعه ی لیزر منحرف شده و در نتیجه CD خوانده نمی شود. می توانید با استفاده از یک خش گیر، خش های روی CD را برطرف کنید.

گام سوم

ممکن است درایو CD توسط کامپیوتر شناخته نشده باشد. در پنجره MY Computer باید نشان CD driver دیده شود. اگر چنین نشانی نمی بینید، ممکن است کابل CD از پشت درایو جدا شده باشد. یا اینکه به دلیل اشکالات نرم افزاری، درایو شناخته نشده باشد.

همچنین ممکن است درایو CD خراب شده باشد. در این حالت می توانید با کارشناسان سلام تعمیر ارتباط بگیرید تا کارشناسان ما مشکل شما را رفع کنند.

پیشگیری و نگهداری

CD ها در مقابل خش بسیار آسیب پذیر هستند. سعی کنید همیشه آن ها را در قاب مخصوصشان نگهداری کنید. هنگام پاک کردن نیز آن ها را با پارچه های زبر پاک نکنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *