09916857670
0

4 روش حل مشکل=> کامپیوتر صدا پخش نمی کند

فهرست این مقاله ( با کلیک روی هر عنوان به آن قسمت منتقل می شوید) : مخفی کردن

کامپیوترم صدا را پخش نمی کند

گام اول

ممکن است فایل صوتی که در حال پخش است اشکال داشته باشد، چند فایل صوتی دیگر را امتحان کنید. دقت کنید که هنگام باز کردن فایل، پیام error نمایش داده نمی شود؟ اگر همه چیز عادی است، به گام بعدی بروید.

گام دوم

ممکن است بلندگوها خاموش باشند، سیم برق یا سیم صدای آن ها قطع شده باشد یا دچار مشکلی شده باشند، اتصال بلندگوها را کنترل کنید و از وصل بودن آن ها به برق و کامپیوتر مطئن شوید (معمولا خروجی بلندگئها در پشت کامپیوتر، با رنگ سبز مشخص می شود.) بررسی که فیش بلندگوها را اشتباه نزده باشید. بلندگوها را با ابزاری دیگر مثل ضبط صوت امتحان کنید و از سالم بودنشان مطمئن شوید. 

گام سوم

ممکن است صدای کامپیوتر قطع شده باشد، در گوشه پایین صفحه، سمت راست؛ یک نشان بلندگو هست که حتما آن را دیده اید. دقت کنید که آیا روی آن یک دایره ی قرمز رنگ وجود دارد یا نه.

وجود دایره ی قرمز به این معنی است که صدا را قطع کرده اید. روی این نشان دوبار کلیک کنید. ابزار تنظیم ولوم دیده می شود. در بخش Volume control و بخش Wave اگر کادر (mute) فعال است، آن را غیرفعال کنید. همچنین اگر دکمه ی ولوم (Volume) پایین آمده است، آن را بالا بکشید.

حل مشکل صوتی کامپیوتر

اگر با این کار مشکل حل نشد، به گام بعد بروید.

گام چهارم

ممکن است درایور کارت صوتی دچار مشکل شده باشد. در پنجره control panel روی نشان system properties باز می شود.

در بالای صفحه روی دکمه ی Hardware کلیک کنید.

سپس دکمه ی Devise manager را در وسط صفحه کلیک کنید.

کادر Device manager باز می شود. به گزینه sound، video and game control دقت کنید.

اگر روی آن علامت زرد یا قرمز رنگی وجود دارد، درایور کارت صوتی دچار مشکل شده است.

آن را انتخاب کنید و دکمه delet را بزنید.

در کادری که ظاهر می شود دکمه ok را کلیک کنید. سپس روی نشان مانیتور کوچک بالای صفحه کلیک کنید. ویندوز دوباره ابزار (کارت صوتی) را شناسایی کرده و درایور مربوط به آن را نصب می کند. (گاهی لازم است cd درایو را نیزدر درایو قرار دهید.

حل مشکل صوتی سیستم

اگر با این کار مشکل حل نشد، این احتمال وجود دارد که کامپیوترتان اشکال سخت افزاری پیدا کرده باشد. که می توانید با شرکت در دوره تعمیر و ارتقا سخت افزار کامپیوتر سلام تعمیر این مشکل را حل کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *