09916857670
0

تصویر در مانیتور دیده نمی شود (4 روش های حل مشکل)

فهرست این مقاله ( با کلیک روی هر عنوان به آن قسمت منتقل می شوید) : مخفی کردن

تصویر در مانیتور دیده نمی شود

گام اول

ممکن است اشکال از کیفیت بلندگوها یا هدفون شما باشد. آن ها را با ابزار دیگری امتحان کنید. همچنین ممکن است فایل صوتی شما بی کیفیت باشد. فایل های دیگری را امتحان کنید.

گام دوم

مطمئن شوید که مانیتور روشن است. روی مانیتور معمولا یک چراغ سبز رنگ وجود دارد که روشن بودن آن علامت روشن بودن مانیتور است. کابل برق مانیتور را چک کنید و مطمئن شوید که برق به آن می رسد.

گام سوم

ممکن است اشکال از کابل دیتا (Data) باشد. این کابل مانیتور را به کیس کامپیوتر متصل می کند و اطلاعات تصویری از طریق آن رد و بدل می شود. یک سوکت آبی رنگ در انتهای این کابل وجود دارد. بررسی که آیا این سوکت در جای خود محکم شده است یا نه. معمولا اگر اطلاعات تصویری به مانیتور نرسد، چراغ آن به رنگ زرد در می آید یا چشمک می زند. همچنین پیامی مبنی بر نرسیدن اطلاعات در مانیتور داده می شود. نگاهی به سوکت آبی رنگ دیتا بیندازید. ممکن است یا یا چند تا از پین های آن کج شده باشد. شاید با یک پنس بتوانید آن را درست کنید.

گام چهارم

سایر اشکالات، اگر در این مرحله اشکال رفع نشد، ممکن است مانیتور خراب شده باشد، یا این که مشکل از کارت گرافیک باشد، به هر حال در این مرحله باید به یک متخصص مراجعه کنید. البته با دوره تعمیر و ارتقا سخت افزار کامپیوتر می تونید خودتون یک متخصص تعمیر کامپیوتر بشوید و خودتون این مشکل رو حل کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *