09916857670
0

USB شناسایی نمی شود چکار کنیم شناسایی شود؟

پورت یا درگاه USB یکی از درگاه های پرکاربرد کامپیوتر است. تقریبا همه ی ابزارهای جانبی جدید به پورت USB متصل می شوند. ابزارهائی مثل دوربین دیجیتال، حافظه های قابل حمل، چاپگرها، حتی ماوس، مانیتور و صفحه کلیدهای جدید. ویژگی ابزارهای USB این است که برای اتصال آن ها احتیاجی به خاموش کردن کامپیوتر نیست و پس از اتصال بلافاصله شناسائی می شوند. در اکثر موارد حتی احتیاجی به نصب درایور نیست و ویندوز XP خودش ابزارها را می شناسد. حالا اگر ابزاری پس از اتصال به پورت USB شناسائی نشد، چه باید کرد؟ با هم میبینیم.

فهرست این مقاله ( با کلیک روی هر عنوان به آن قسمت منتقل می شوید) : مخفی کردن

گام اول

مطمئن شوید که اتصال USB به طور کامل برقرار است. ممکن است سر دیگر کابل متصل نشده باشد، یا شل شده باشد. ممکن است پورت USB روی کامپیوتر مشکل داشته باشد، یک پورت دیگر را امتحان کنید. ممکن است کابل USB اشکال داشته باشد، اگر کابل شما از نوع استاندارد است، کابل دیگری را امتحان کنید. مطمئن شوید که ابزار جانبی را روشن کرده اید. اکثر ابزارها هنگامی که خاموش باشند، شناسائی نمی شوند.

گام دوم

ممکن است پورت USB روی کامپیوتر شما غیرفعال شده باشد. روی نشان My computer راست کلیک کرده و از منو، گزینه ی Properties را انتخاب کنید. اکنون روی برگ نشان hardware در بالای صفحه کلیک کنید. در اینجا روی دکمه ی Device Manager کلیک کنید تا پنجره آن باز شود. در میان لیست ابزارها، باید ابزاری به نام Univesal serial bus controller وجود داشته باشد.

اگر این ابزار وجود نداشت، احتمالا غیرفعال شده است. از طریق Setup می توانید آن را فعال کنید. برای ورود به Setup ابتدا کامپیوتر را ری استارت کنید. هنگام راه اندازی، چندبار دکمه ی Delet را بزنید تا وارد محیط Setup شوید. اکنون در بخش peripherals به دنبال ابزار onboard USB device بگردید. (در محیط Setup به کمک دکمه های جهت و Enter می توانید به بخش های مختلف بروید) احتمالا در مقابل این ابزار عبارت Disabled را می بینید. دکمه ی Page down را بزنید تا این عبارت به Enabled تبدیل شود. سپس تغییرات را ذخیره کرده و از Setup خارج شوید. کامپیتر راه اندازی شده و پورت USB فعال می شود.

یو اس بی رو سیستم نمی شناسه

گام سوم

ممکن است درایور USB روی کامپیوتر شما نصب نشده باشد یا اشکال داشته باشد. به Divice Manager بروید. اگر روی یکی از ابزارهای USB علاومت زرد رنگ یا قرمز رنگی می بینید. احتمالا درایور آن مشکل دارد.

یو اس بی مشکل داره

روی ابزاری که اشکال دارد، راست کلیک کنید و از منو گزینه ی Update driver را کلیک کنید. CD درایورهای کامپیوتر را درون درایو قرار دهید. سپس دکمه ی Next را کلیک کنید تا درایور صحیح نصب شود.

گام چهارم

ممکن است ابزار USB شما روش خاصی برای نصب داشته باشد، یا به طور خودکار نصب نشود. همچنین ممکن است ابزار شما اشکالی داشته باشد. برای مطلع شدن از روش نصب، به راهنمای نصب مراجعه کنید. اگر خرابی از ابزار شما باشد، یا اشکال دیگری در کار باشد، در انتهای مقاله مطرح کنید تا اساتید تعمیرکار سلام تعمیر شما را راهنمایی کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *