09916857670
0

حل مشکل کامپیوتر قفل یا ری استارت می شود

قفل شدن یا هنگ کردن کامپیوتر دلایل زیادی دارد. کامپیوتر هم به دلایل نرم افزاری و هم به دلایل سخت افزاری ممکن است قفل یا ری استارت شود. مهم ترین این دلایل، اشکال رم یا حافظه است. ما دلایل را یکی یکی بررسی می کنیم.

فهرست این مقاله ( با کلیک روی هر عنوان به آن قسمت منتقل می شوید) : مخفی کردن

گام اول

ممکن است به تازگی یک برنامه مشکل دار را نصب کرده باشید. دقت کنید، که اگر این مشکل پس از نصب برنامه خاصی شروع شده، آن را حذف کنید.

گام دوم

بعضی از برنامه ها سنگین هستند و کامپیوتر توان اجرای آنها را ندارد. به همین دلیل در هنگام اجرای آن ها قفل می کند. در فایل help همه نرم افزار ها، مشخصات کامپیوتر مورد نیاز برای اجرای آن ها درج شده. این مشخصات را با مشخصات کامپیوتر خود تطبیق دهید.

معمولا بازی ها و نرم افزارهای سه بعدی سنگین، چنین مشکلاتی ایجاد می کنند.

گام سوم

احتمال اینکه گرمای زیاد باعث چنین مشکلی شود وجود دارد. در این حالت معمولا صدای آژیر از کامپیوتر شنیده می شود. البته ممکن است این صدا پخش نشود، ولی به هر صورت اگر دمای کامپیوتر از حد معینی فراتر رود، احتمال آسیب پردازنده (CPU) وجود دارد. برای جلوگیری از این آسیب، کامپیوتر ری استارت می شود. برای حل این مشکل کامپیوتر در محیط خنک تری قرار گیرد. همچنین ممکن است لازم باشد فن پردازنده تعویض شود.

گام چهارم

ممکن است این اشکال به خاطر وجود ویروس باشد، کامپیوتر را با یک نرم افزار ضد ویروس جدید چک کنید.

گام پنجم

علاوه بر موارد گفته شده، ممکن است اشکالات سخت افزاری، خرابی بعضی از قطعات از جمله Ram، منبع تغذیه و اشکالات دیگری باعث این امر شوند که در این صورت باید کامپیوترتان توسط یک متخصص بررسی شود.

پیشگیری و نگهداری

از همان ابتدا، از قطعات مرغوب استفاده کنید. مخصوصا رم و منبع تغذیه، نرم افزارهای مشکوک را روی کامپیوتر نصب نکنید. برای جلوگیری از آسیب دیدن رم و هارد، از یک محافظ برق یا UPS استفاده کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *